Cam Kaplama İle Ofisinizde Fark Yaratın!

Cam kaplamalar günümüzde ofis ve iş yerlerinde oldukça yaygın hale gelmiştir. İş yerlerinin yanı sıra büyük firmalarda da cam giydirme çeşitlerine sık sık rastlanmaktadır. Camlı yüzeylerin hem reklam amaçlı kullanılmasına hem de şık bir görüntü oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

0
43

Cam kaplama günümüzde oldukça yaygındır. İş yerleri, firmalar ve ofislerde cam giydirme çeşitleri sık sık tercih edilmektedir. Camlı yüzeylerin hem reklam amaçlı kullanılmasına hem de şık bir görüntü oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

Ofisinizin camlarına ya da cam yüzeylerine yapılan tasarımlar müşterilerin dikkatini çekmekle kalmaz firmanıza da farklı bir imaj katacaktır.

İçerikler

Cam Kaplama Nedir?

Cam giydirmede yapışkan delikli şeffaf PVC malzeme üzerine dijital baskı yapılmaktadır. Daha sonra folyo, cam üzerine yapıştırılmaktadır. Cam kaplamalar sıklıkla dış cephe camlarını kaplamak amacıyla da kullanılmaktadır. Güneş ışınlarını engellemesinin yanı sıra firmanızın reklamını yapabilmeniz için dikkat çekici mükemmel bir aracıdır.

Cam Giydirme Çeşitleri Nelerdir?

Kaplamaların pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Kullanım amacınıza ve firmanıza uygun olan cam filmlerinden istediğinizi seçerek firmanızın reklamını yapabilirsiniz.

One Way Vision, delikli folyo baskı olarak da bilinmektedir. Bu baskı çeşidi firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Nedeni ise dışardan bakıldığında sadece baskının görünmesidir. İçerden bakıldığında ise dışarısı net bir şekilde görülür, bunun yanı sıra içeriye güneş ışığının girmesini de engellemektedir.

Kumlu folyo uygulaması ise genellikle ofis içerisinde dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır. Buzlu cam adı da verilen bu kaplama çeşidi camın her iki yüzeyinde de flu bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Camlarınıza kumlama folyolarla birlikte şirketinizin logosunu, ismini ya da ürününüzün resimlerini kaplatabilirsiniz.

İç mekanların vazgeçilmezi olan bu folyo uygulaması güneş ışınlarını filtrelemektedir. Yani iş yerinizde ya da ofisinize güneş ışığı girer fakat sizi rahatsız etmeyecek şekilde filtrelenmiştir. Sıcaklık, nem ve ısı gibi olumsuzluklardan etkilenmemektedir.  Genellikle kendinden yapışkanlı olan bu folyo çeşidinin uygulanması oldukça kolaydır. Kumlu folyo üzerine istediğiniz deseni ve tasarımı yaptırabileceğiniz gibi yazı da yazdırabilirsiniz.

Renkli cam filmleri de cam kaplama çeşitlerinden biridir. Renkli folyolarla kaplanan camlar şık ve modern bir duruş sergilemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca ofisinize hava katmak ya da müşterilerin dikkatini çekmek isterseniz de renkli cam filmlerine yönelebilirsiniz.

Cam Giydirme Nasıl Yapılmaktadır?

Cam filmi kaplamalarında dikkate alınması gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Kaplama yapılacak alanın ve yapının büyüklüğü önemlidir. Yapı ve yapının büyüklüğü tasarımı, tasarımda kullanılacak baskı boyutunu ve türünü etkilemektedir. Bu kriterlere göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Dikkate alınması gereken bir diğer husus ise kullanılacak malzemedir. Kaliteli malzemelerle yapılan kaplamaların daha uzun soluklu olduğu görülmektedir. Bu yüzden cam kaplama yaptıracaksanız masraftan kaçınmadan kaliteli materyal seçmeye özen göstermelisiniz. Böylelikle cam film kaplamalarınız sizlere uzun ömürlü kullanım sunacaktır.

Tüm bunların yanında cam tasarımı en önemli konulardan biridir. Doğru ve kaliteli materyali seçtikten ve alanın büyüklüğü de hesaplandıktan sonra cam tasarımını ele almalısınız. Hem şık ve modern bir duruş sergileyecek hem de müşterilerin dikkatini çekebilecek tasarımlara imza atabilirsiniz. Dış cephe için tasarım yaptırıyorsanız firmanızın ve ürününüzün reklamını yapabileceğiniz tasarımlara yönelebilirsiniz.

Ofis İçerisinde Cam Kaplaması Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Ofisinizde cam giydirme yaptırmak öncelikle dekoratif açıdan önemlidir. Günümüzde ofislerdeki odalar camlar aracılığı ile ayrılmaktadır. Fakat bu görüntü dikkat çekici değildir. Bir müşteri ofisinize adım attığında ortamdan hoşlanması gerekmektedir.

Bu yüzden ofislerinize cam kaplama yapmanın avantajları bulunmaktadır. İlk olarak kaplama yaptırdığınızda camların kırılmasını zorlaştırmış olursunuz. Böylelikle olumsuz kazaların önüne geçilmiş olur. Hırsızlıklarda ve olası deprem durumlarında sağlamlaştırılmış camlar ile ofisiniz korunmaktadır.

Dış mekanda kullanılan kaplama çeşitleri sizi güneş ışınlarından korumaktadır. Bunun yanı sıra ofis içerisinde ısı dengesinin sağlanmasına da yardımcı olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz