Fanlı Isıtıcı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Fanlı ısıtıcılar yaz ya da kış fark etmeksizin her mevsimde rahatlıkla kullanılabileceğiniz ürünlerdendir. Fanlı ısıtıcı çeşitleri havayı bir ısı kaynağı olarak kullanmaktadır. Havadaki ısıyı içerisindeki fan ile birlikte ısıtan veya soğutan ürün hem ofislerde hem de ev içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir.

0
48

Fanlı ısıtıcılar yaz ya da kış fark etmeksizin her mevsimde rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdendir. Havayı bir ısı kaynağı olarak kullanan fanlı ısıtıcı, üfleyici olarak da adlandırılmaktadır. Havadaki ısıyı içerisindeki fan ile birlikte ısıtan veya soğutan ürün hem ofislerde hem de ev içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu tür ısıtıcı çeşitleri daha basit mekanizmalara sahip oldukları için bütçe dostudur. Bu sayede diğer ısıtıcılara nazaran elektrik kullanımı azdır. Elektrik tüketiminin yanı sıra ısıtıcı bulunduğu ortamda oldukça az yer kaplamaktadır ve pratik bir kuruluma sahiptir.

Fanlı Isıtıcılar Nerelerde Kullanılmaktadır?

Fanlı ısıtıcılar diğer ısıtıcı modellerine nazaran daha küçük hacme sahiptir. Bu küçük hacimli ürünler büyük alanlardan daha çok dar alanlarda daha verimli çalışmaktadır. Ofis içerisinde çalışma masalarının üzerinde ya da altında kullanılmaktadır. Bu ürünü iş yeri ve ofis gibi alanların yanı sıra evinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğalgaz faturanızdan tasarruf etmek istiyorsanız sık kullandığınız odanın içerisinde fanlı ısıtıcı eşliğinde istediğiniz gibi ısıtabilirsiniz.

Neden Fanlı Isıtıcıları Tercih Etmelisiniz?

Kış aylarında ısınmak bütçe açısından oldukça zorlu bir süreçtir. Faturalarınızda yüksek meblağlar görmek istemiyorsanız ekonomik ısıtıcı çeşitlerine yönelmenizde fayda var.

Fanlı ısıtıcılar genellikle az miktarda elektrik kullanarak ısı yaydığı için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra bu ısıtıcı çeşidi oldukça güvenlidir. Isıtıcıyı özellikle ev içerisinde kullanacaksanız güvenlik sizin için öncelikli olmalıdır. Ürün çok fazla yakıcı bir ısı yaymadığı için çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız hiçbir şekilde yanma tehlikesi geçirmezler. Çoğu ürün ayarlanabilen termostata sahiptir ve yeterli sıcaklığa ulaştığında kendiliğinden kapanmaktadır.

Tercih etmeniz için bir diğer sebep ise taşınabilen yapıda bir ürün olmasıdır. Ofisinizde veya evinizde kullandığınızda bir odadan diğer odaya ya da bir evden diğer eve rahatlıkla bu ürünü taşıyabilirsiniz. Portatif olması ofisinizin tüm odalarını ısıtabilmeniz için bir avantaj niteliğindedir. Bu ısıtıcı çeşidi ile aynı zamanda isterseniz kış aylarında bulunduğunuz ortamı ısıtabilir isterseniz de yaz aylarında soğutma özelliğini kullanarak serinleyebilirsiniz.

Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Isıtıcı alırken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Hemen hemen herkes bir ürün alırken ilk olarak fiyatına odaklanmaktadır. Fakat ısıtıcı alırken sadece fiyatına odaklanmanız üründen verim almanızı zorlaştıracaktır. Ürün alırken fiyatına odaklanmanız belki bütçenizi kısa vadede rahatlatır fakat ihtiyaçlarınıza cevap vermeyen bir ürün daha sonra bütçenizi aşacak masraflara yol açabilmektedir. Fanlı ısıtıcı seçimi yaparken öncelikle kullanım amacınızı belirlemelisiniz. Geniş alanlarda kullanacaksanız yüksek güce sahip olan ısıtıcı çeşitlerine yönelmelisiniz. Ofis ya da masa üzerinde kısacası dar alanlarda kullanacaksanız düşük güçlere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Ürünün özelliklerine ve tasarımına seçim aşamasında özen göstermelisiniz.

Sadece kış aylarında kullanmak için sıcak hava üfleyen ürünler bulunduğu gibi sıcak ve soğuk ayarı bulunan her iki mevsimde de rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünleri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Seçim aşamasında sadece ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurursanız doğru ısıtıcıyı seçebilir ve uzun süre ofisinizde, iş yerinizde ya da evinizde kullanabilirsiniz.

Ofis ihtiyaçlarınız ile ilgili blog yazılarımıza göz atmak isterseniz bir tık uzağınızdayız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz