Kağıt Havlu Çeşitleri, Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kağıt havlular iş yerlerinde ve evlerde vazgeçilmez tüketim malzemelerinden biridir. Tek kullanımlık olmaları nedeniyle de hem hijyen açısından hem de pratiklik açısından büyük avantajlar sağlamaktadır.

0
60

İş yerlerinde ve evlerde vazgeçilmez tüketim malzemelerinden olan kağıt havlular, tek kullanımlık olmaları nedeniyle hem hijyen açısından hem de pratiklik açısından büyük avantajlar sağlamaktadır. Kağıt havlu denilince bir çoğumuzun aklına rulo şeklinde satılan havlular gelmektedir. Ancak rulo havlular kağıt havluların sadece bir türüdür. Bunun yanında Z katlı kağıt havlular, sensör makinesi havluları gibi farklı çeşitleri mevcuttur. İş yerinizin online alışveriş rehberi olan İş’te Kırtasiye Blog sayfamızda; rulo havlu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi tip kağıt havlular sizin için ideal gibi sorularınıza cevap bulmaya çalışacağız.

İçerikler

Kağıt Havlu Çeşitleri

Z Katlamalı Dispenser Havlular

Z katlı havlular, Z şeklinde katlanmış ve pratik bir kullanım yapısı olan kağıt havlulardır. Her bir parçası tek kullanımlık olarak kullanılmaktadır ve bir rulodan koparılmaz. Hijyen açısından sadece kullanacak kişinin kullanacağı tek bir kağıt havluyu almasını sağlayan özel dispenserlerle kullanılmaktadır. Tek parça ürün kullanılmasını sağlayan Z katlamalı dispenser havlular, gereksiz kullanımı da engeller. Kullanılan bu dispenserlerin fiyatları oldukça uygundur. Elektrikle çalışan makinelerden olmadığından tasarruf sağlarlar. Her işyerinin tuvalet ve mutfağında etkinlikle kullanabilirsiniz. Z katlamalı dispenser havluları özellikle tasarruf yapmak isteyen işletmelere tavsiye ederiz.

İste-Kirtasiye-Kağıt-Havlu-Cesitleri-2

Sensörlü Havlular

Büyük rulolar şeklinde üretilen kağıt havlular, fotoselli dispenser makinelerinin içerisine konularak kullanılmaktadır. Elektrikle çalışan bu dispenser makineleri diğer makinelere oranla daha maliyetlidir. Ancak kullanılacak kağıt havluyu otomatik olarak kendisi servis etmesi hem pratiklik hem de hem hijyen açısından bir avantaj sağlamaktadır. Bunun yanında gereksiz ürün kullanımını önlediği için uzun vadede tasarruf sağlamaktadır. Bazı makine modellerinde servis edeceğiniz havlu uzunluğu seçilebilmektedir. Özellikle yoğun kullanım olan tuvalet ve mutfak lavabolarında etkin bir çözüm olacaktır.

İçten Çekmeli Havlular

İçine konulduğu dispenserin içinden çekilerek kullanılan ve rulonun kağıt sarımı dıştan içe doğru olan havlulardır. Özellikle fazla miktarda kağıt havlu kullanımları için uygun olan içten çekmeli havlular, temizlik işlemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

İste-Kirtasiye-Kağıt-Havlu-Cesitleri-3

Jumbo Kağıt Havlular

Çok fazla sirkülasyon olan tuvalet ve lavabolarda, havlu tüketimi ona göre çok olmaktadır. Bu kalabalığa normal ölçülerdeki bir kağıt havlunun devamlı değiştirilerek kullanılması gerekir. Kağıt havlu boyutları normalde standart ölçüdedir. Ancak bu ölçüdeki kağıt havlular yeterli gelmediğinden Jumbo boy kağıt havlular üretilmiştir. Jumbo havlular büyük ebatları ile bu sık değişim sorununu çözmek için üretilmişlerdir. Özel dispenserler ile birlikte kullanılmaktadır.

Standart Kağıt Havlular

Rulo Kağıt Havlular

Marketlerde de sıklıkla satılan rulo kağıt havlulardır. Dispenser makineleri ile kullanılma amacıyla için tasarlanmamıştır, el ile manuel kullanıma uygundur. Ancak hijyen ve pratiklik sağlaması için kağıt havlular için üretilen askılıklar ile beraber kullanılmaktadır.

İste-Kirtasiye-Kağıt-Havlu-Cesitleri-4

Kağıt Havlu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Farklı çeşitleri bulunan kağıt havluların seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterler şunlardır;

Kat sayısı ve emiş gücü: Bir kağıt havlunun belki de en önemli kriteri emiş gücüdür. Havlumuz ne kadar çok katlı ise o kadar emiş gücüne sahiptir. Ancak kat sayısının artması hali ile maliyeti de artırmaktadır. Ortalama 2 ve 3 katlı olan kağıt havlular aynı zamanda ekstra yumuşaklık da sağlamaktadır. Ancak çok ekonomik kağıt arayışında iseniz tek katlı olan kağıt havlular tercih edebilirsiniz.

Makineli/makinesiz kullanım: Dispenser makineleri kağıt havluların kullanılmasında önemli destek sağlayan unsurlardandır. Ancak özellikle yoğun kullanım olan alanlarda kullanılması ekonomiklik ve tasarruf sağlamaktadır. Az nüfusu olan iş yerlerinde ve evlerde makinesiz rulo şeklindeki kağıt havluların kullanımı daha uygundur. Hijyen kuralları açısından dispenser makine kullanımı her zaman daha avantajlıdır. Çünkü dispenser makinelerde; tüm kağıt havlular kapalı bir alanda bulunmaktadır. Böylelikle havlu alacak kişi sadece kullanacağı miktara temasa etmektedir. Geri kalan kağıtlara herhangi bir teması olmaz. Evde sadece rulo havlu kullanılacaksa kağıt havluluk olarak kullanılacak bir kağıt havlu asacağı da benzer hijyeni kısmen sağlayacaktır.

Model seçimi: Yukarıda açıkladığımız ürün çeşitlerinden size uygun havlu modelini seçebilirsiniz. Model seçerken kağıt havluların kullanılacağı dispenser makineleri de alırken dikkat etmek gerekmektedir. Sizin için en uygun Dispenser Makineleri güvenilir alışveriş siteniz İşte Kırtasiye’nin Dispenser Aparatlar bölümünde bulabilirsiniz.

Çoklu alım: Hemen hemen her üründe olduğu gibi kağıt havlularda da çoklu alımda kar elde edilmektedir. Bu nedenle bozulmayan ve bir raf ömrü olmayan bu ürünleri kullanım sıklığına göre aylık veya 2-3 aylık almak daha büyük avantaj sağlamaktadır.

Maliyet: Ekonomik açıdan uygun olan ürünler elbette ki tercih sebebi olmalıdır. Ancak ürünlerin üst tarafta belirtiğimiz kriterlerine dikkat ederek tercih yapılmalıdır.

Marka: Kalitesine güvendiğiniz markaların ve alış veriş sitelerinin ürünlerini tercih etmek her zaman size bir tüketici olarak avantaj sağlar. Bu nedenle güvendiğiniz markaların ürünlerini veya güvendiğiniz alışveriş sitelerinin ürünlerini tercih edebilirsiniz. Aradığınız en uygun kağıt havlu çeşitlerini bulabileceğiniz Güvenilir Ofis Marketiniz İşte Kırtasiye’de sizler için özel seçilen rulo kağıt havlu ürünlerini hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz