Öğretmenler Günü Hediyesi Nasıl Seçilmelidir?

Öğretmenler günü hediyesi seçmek zorlu bir iştir. Fakat bu özel günde öğretmenlerimizi ufak bir hediye alarak sevindirmek istemez misiniz? Öğretmeninizi düşünerek, onun zevkine uygun olarak aldığınız hediyeler ömür boyu yüzlerde bir tebessüm olarak kalacaktır.

0
47

İçerikler

Öğretmenler Günü Nedir?

Hayata ilk gözlerimizi açtığımızda gördüğümüz sıcak gözlerle öğrenmeye başlarız. İlk öğretmenlerimiz, bize sevgiyi, aileyi, değerleri öğreten anne ve babalarımızdır. Sonra çevremizdeki insanlar başlar bize öğretmenlik yapmaya. Babaannemiz, anneannemiz, ağabeyimiz, amcamız, ablamız… Ne biliyorlarsa hayata dair öğretmeye çalışırlar bizlere. Bu kadar çok öğretmenin emeğiyle başlar öğrenim hayatımız. Ama kendimizi de yabana atmamak lazım. Zaten öğrenmek üzere doğarız. Meraklıyız küçüklüğümüzden beri. Bu nedir, neden böyle olmuş, o ne işe yarar diye bunaltırız öğretmenlerimizi biz. Çünkü doğuştan öğrenmeye açlık vardır hepimizde. Kısacası öğrenmek isteyen insanoğluna öğretmenlik yapacak çok kimse vardır. 24 Kasım yaklaşırken ona öğretmenler günü hediyesi alabilmek için fikir edinebilirsiniz. 

Öğretmenlerimiz İçin Hediye Seçimi

Okula başlayana kadar anne babamız bize her şeyi öğretecek sanırız. Oysaki okuldaki öğretmenlerimiz hayatta en çok işimize yarayacak şeyi öğretirler bize. Kendi kendine öğrenme. Bunun için önce okumayı öğretirler, sonra matematiği. Ondan sonra sosyal hayatımızdaki doğruları gösterirler bize. Sosyal hayatımızın doğrularını onlardan öğrenir, ailemizden öğrendiklerimizle kıyaslarız. Sonrasında diğer dersler gelir. Fizik, tarih, coğrafya, din kültürü, edebiyat vb. Yavaş yavaş bir bina inşa ediyor gibi inşa ederler bizim hayata bakış açımızı.

Öğretmenlerimiz bize kendi kendine öğrenmenin temellerini verirler. Hiç bitmeyecek öğrenme açlığımızı giderecek araç ve gereçleri gösterirler bize. Bizlere hayat boyu rehberlik edecek öğeleri, araçları öğreten fedakar öğretmenlerimizi, bir gün olsun mutlu hissettirmek için her yıl 24 Kasım’da öğretmenler günü kutlanmaktadır. 24 Kasım 1981 yılından beri, yani başöğretmenimiz Atatürk’ün doğumunun yüzüncü yılından itibaren kutlanan gündür. Esasında 24 Kasım 1928’de açılan millet mekteplerinin yıldönümüdür. Yapılan harf inkılabı sonrasında halkın eğitim ve öğretim seviyesini artırmak için açılan bu mektepler, ülkemizin bugünün şekillenmesinde rol oynayan bir çok değerli insanın yetişmesini sağlamıştır.

Doğru Hediyeyi Seçerek Mutlu Edin ve Mutlu Olun!

Peki öğretmenler gününün asıl amacı sadece onları mutlu etmek midir? Tabi ki değildir. Onların hayatımızdaki yerini sorgulamak, bizler için ne kadar önemli olduklarını anlamak için bir fırsattır. Emeklerinin zayi olmadığını, öğrettikleri ile ülkemizi ileri taşımak için hazır olduğumuz onlara göstermektir. Geçmişten günümüze bir çok fedakarlık hikayeleri ile doludur öğretmenlerimizin yaşamı. Köy okullarında bir yandan okul inşa edip, bir yandan çocukların geleceğini inşa eden genç ve dinamik öğretmenlerimiz. Çocukları doğruyu öğrensin diye en doğruyu bulmak için çaba sarf eden öğretmenlerimiz. Nasıl, hangi yöntemlerle daha güzel öğretirim diye geceleri uyuyamayan öğretmenlerimiz. Kendi cebinden masraflar yapıp, sınıfında hiçbir çocuğun boynunu büktürmeyen öğretmenlerimiz. 

Peki En Uygun ve En İyi Hediye Nedir? 

Öğretmenler günü hediyesi seçmek zorlu bir iştir. Fakat bu özel günde öğretmenlerimizi ufak bir hediye alarak sevindirmek istemez misiniz? Şimdi bir işyerinde belirli bir pozisyonda çalışıyor olabilirsiniz. Sizin bugünlere gelmenizin temelini atan ilkokul öğretmeninizin kapısına ufak bir hediye göndermek istemez misiniz? Elinizde ufak bir paketle lise öğretmeninizin karşısına geçerek elini öpmek istemez misiniz? İş’te size İş’te kırtasiye farkıyla birkaç ufak öğretmenler günü hediyesi örneği.

Kalemin üstüne öğretmeninizin ismini yazdırabilirsiniz. 

İste Kirtasiye Ogretmenler Gunu Hediye Scriks

Scrikss Roller Kalem

 

Üzerine öğretmenizin ismini yazdırabileceğiniz defter

İste Kirtasiye Ogretmenler Gunu Hediye Defter

Üzerine öğretmenizin ismini ve resmini yazdırabileceğiniz kupa bardak

İste Kirtasiye Ogretmenler Gunu Hediye Kupa

Masasının üzerinde şık duracak deri kalemlik

İste Kirtasiye Ogretmenler Gunu Hediye Kalemlik

Her daim yanında taşıyabileceği kalem ve USB bellek

İste Kirtasiye Ogretmenler Gunu Hediye Kalem USB Bellek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz