Yapışkanlı Not Kâğıdı ile Sınırsız Kullanım Alanları Keşfedin!

1968 yılında ABD’de icat edilen yapışkanlı not kâğıtları, aslında yanlışlıkla icat edilmiştir. Dr. Spencer Silver güçlü bir yapıştırıcı icat etmek isterken yapışkanlı kâğıtları icat etmiştir. Daha sonra not kâğıtları pek çok sektörde pratik kullanım sunması açısından tercih edilen kırtasiye ürünlerinden olmuştur.

0
52

Yapışkanlı not kâğıdı, adı üzerinde herhangi bir yere tutturabileceğiniz yapışkanlara sahiptir. Bu küçük boyutlu kâğıtlara post-it adı da verilmektedir. Özel yapışkana sahip olan bu ürün kolaylıkla yapışabildiği gibi, iz bırakmadan sökülebilmektedir.

1968 yılında ABD’de icat edilen not kâğıtları, aslında yanlışlıkla icat edilmiştir. Dr. Spencer Silver güçlü bir yapıştırıcı icat etmek isterken yapışkanlı kâğıtları icat etmiştir.

Not kâğıtlarının pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu kağıt çeşitlerinin de farklı kullanım alanları mevcuttur.

İçerikler

Öğrenciler Sıklıkla Kullanmaktadır.

Ders çalışırken, sınav notu çıkartırken ya da unutmamanız gereken çok önemli bir proje tarihi varsa yapışkanlı not kâğıdı sizin için kurtarıcı ürünlerden biridir.

Önemli gördüğünüz cümleleri not alabilir, kendiniz sınav notu çıkarırken bu rengarenk kâğıtları kullanabilirsiniz. Sarı, pembe, turuncu, mavi ve yeşil gibi göz alıcı tonlarda tasarlanan bu ürünler dikkat çekme amacı taşımaktadır.

Toplantı Notlarınızın Kurtarıcısı: Yapışkanlı Not Kâğıdı

İş yerinizde günlük görevlerinizi, bulunduğunuz hafta içerisinde bitirmeniz gereken işleri ya da önemli gördüğünüz fikirleri bu kâğıtlara yazarak masanıza, bilgisayarınıza ya da varsa panonuza yapıştırabilirsiniz.

Böylelikle gün içerisinde yapmanız gereken görevleri unutmayacağınız gibi önemli fikirleri de es geçmezsiniz. Ayrıca rengarenk not kâğıtları motivasyonunuzu yükseltmekte de bir numaradır. Bu kâğıtlara özenli bir şekilde not aldığınızda kendinizi işinize daha motive hissedeceksiniz.

Kitap Okurken Rengarenk Not Kağıtlarını Kullanabilirsiniz.

Kitap kurtları çok iyi bilir ki gerçek bir okuyucu mutlaka kitabın içerisinde kendisini kaybeder. Kitapta yer alan önemli ve güzel cümleleri not etmek istediğinizde de bu tip ürünleri kullanabilirsiniz.

Okuduğunuz konuyla ilgili araştırma yaptığınızda da bu kâğıtlara not etmek isteyebilirsiniz. Daha sonra kitabı açtığınızda okumak istediğiniz paragrafın yerini belli etmek için de post-itleri kullanabilirsiniz.

 

Not Kâğıtları Bilimsel Olarak Notlarınızın Akılda Kalmasına Yardımcı Oluyor!

Renklerin gücü olduğunu biliyorsunuz değil mi?

Rengarenk kağıtların da gücü azımsanmayacak kadar fazla. Ders çalışan bir öğrenci, ofis çalışanları, doktorlar, iş yeri sahipleri ve farklı meslek grupları genellikle renkli not kâğıtlarına yönelmektedir. Bunun nedeni ise tabii ki de renklerin hafızayı tetiklemesi durumudur.

Sarı, yeşil, turuncu, mavi, mor ve pembe gibi canlı renkler hafızada daha çok yer edinirler. Bu yüzden genellikle post-itler bu gibi renklere göre üretilirler. Hatta neon renk tonlarına sahip not kâğıtları daha çok rağbet görmektedir. Not kâğıdına yazı yazıp odanın odak noktasına yapıştırmasanız bile rengi sayesinde kapıdan girdiğiniz anda dikkatinizi çekecektir. Bu da yapışkanlı not kâğıdı tekrar tekrar okumanıza sebep olur. Böylelikle üzerinde yazan cümleleri de tekrar tekrar okumuş olursunuz.

Renkli yapışkanlı kağıtlara, not kağıtlarına, post-itlere hızlıca ulaşmak istediğinizde İşte Kırtasiye’nin kağıt ürünleri bölümüne göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz